Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją kiedy za bezcen kupił coś co nie było warte nawet tych kilku złotych. Czy jest tak jednak również w przypadku copywritera?

Wybór najtańszego copywritera
fot. Pexels.com

Na co zwrócić uwagę przy niskiej cenie usług?

Można się bardzo zadziwić sprawdzając stawki doświadczonych copywriterów za podstawowe teksty, ale warto wziąć pod uwagę to że jest to ich praca – nikt raczej nie pisze dla pasji prawie za darmo, bo tak utrzymać się za bardzo nie da.Jeśli jednak chcemy lub musimy wybrać kogoś z najtańszych copywriterów, warto przeanalizować kilka kwestii.

  • Z czego wynika taka cena?

Na cenę wpływa kilka czynników jak np. doświadczenie autora, im mniejsze tym niższa cena. Tutaj warto sprawdzić portfolio, czy jest to osoba, którą warto się zainteresować.

  • Opinie

Jak wiadomo, zawsze lepiej sprawdzić opinie niż brać w ciemno. Nawet jeśli jest mała liczba opinii to zawsze na korzyść działają pozytywne, zwłaszcza w większej ilości.

  • Próbne teksty

To głównie ta część może decydować o wyborze copywritera. Mało prawdopodobne, ale jednak jest to że sam autor nie docenia sam siebie lub nie orientuje się w stawkach, ale ma świetne teksty.

Jak może się skończyć wybór najtańszej opcji?

Wybierając najtańszego lub po prostu bardzo taniego copywritera trzeba się liczyć z tym, że może się to skończyć katastrofą. Oto rzeczy, które mogą się wydarzyć, kiedy weźmiemy pod uwagę taniego copywritera:

  • Brak wystawienia faktury oraz przekazania praw autorskich – czyli brak uregulowania kwestii prawnych, które są jednak istotną sprawą.
  • Teksty słabe jakościowo – zwykle nie można nawet oczekiwać, że tekst będzie najwyższej jakości, teksty wysokiej jakości kosztują jednak sporo więcej. Może
    się również okazać, że tekst jest bardzo niskiej jakości i osoby czytające go zrezygnują z zakupu produktu.
  • Brak płynnej komunikacji z copywriterem – czasem trzeba w krótkim czasie nanieść kilka poprawek i nagle okazuje się, że autor jest niedostępny i odczytuje wiadomości po dłuższym czasie niż się spodziewaliśmy

Należy jednak zauważyć, że nie zawsze musi tak być. Niska cena nie zawsze jest jednoznaczna z jakimikolwiek problemami. Copywriter zawsze może być początkujący, ale produkujący świetne teksty własnego autorstwa.

Czy drożej znaczy lepiej?

Analizując całokształt można pomyśleć, że droższy copywriter będzie lepszy. W teorii tak powinno być, lecz w praktyce nie zawsze tak jest. I to właśnie dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić i przeanalizować konretnego copywritera.
Jeżeli nie mamy ograniczonego budżetu, warto pomyśleć o sprawdzonym i dobrym copywriterze. Jednak z racji doświadczenia i wiedzy, może oczekiwać kilkukrotnie wyższej stawki za tą samą ilość znaków. Porównując oba przypadki należy wziąć pod uwagę fakt, że jeden bardzo dobry tekst/artykuł przyniesie więcej korzyści, niż kilka słabych. Jednak może się też okazać, że tańszy copywriter odpowiada nam dużo bardziej, tzn. jego styl pisania i wtedy sytuacja sama się rozwiązała.
Dodatkowo jeśli budżet jest ograniczony to może warto samemu zrobić takie rzeczy jak research, zmiana typu tekstu np. z naukowego na blogowy – będzie nie tylko bardziej przystępny dla czytelników (jeśli są osobami spoza branży), ale też obniży to koszta.

Efekty pracy tańszego copywritera
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Podsumowując, zastanówmy się najpierw czego chcemy, potem możemy zacząć poszukiwania odpowiedniej osoby. Pamiętajmy również, że wyższa cena to wyższa jakość. Doświadczony copywriter zwróci również uwagę na to, aby wszystko było zgodne z SEO. Taki autor świetnie sprawdzi się dla większych firm.
Wybór najtańszego copywritera może także okazać się trafny, jednak warto uważać na najważniejsze kwestie, aby nie natrafić na haczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here