W ciągu ostatnich lat Google stało się swoistą bronią w marketingu. Wyszukiwarka gwarantuje sukces stronie, jest w stanie przyciągnąć o wiele więcej klientów niż tradycyjne działania mające zwiększyć działania na stronie. Dlatego kiedy pojawił się popyt na osoby specjalizuje się w GoogleWritingu, powstał też zawód GoogleWriter. Jednak czy opłaca się go zatrudnić? Ile kosztuje tekst przygotowany przez GoogleWritera?

GoogleWriter
fot. Pexels.com

GoogleWriter – na czym polega jego praca

Jak sama nazwa wskazuje GoogleWriter zajmuje się tworzeniem treści, które są dostosowane do wyszukiwarki Google. Działania opierają się w dużej części na frazach kluczowych, ciekawej treści oraz przejrzystej budowie. Dzięki temu algorytmy google dużo wyżej indeksują content.

Co jest ważne w pracy GoogleWritera?

Warto zauważyć, że GoogleWriter tworzy treści kierując się pewnymi zasadami. Niestety są one zmienne i regularnie aktualizowane, np. kilka lat temu stosowane były wielokrotnie używane frazy. Obecnie używa się fraz typu long tail, odmian fleksyjnych oraz dużo innych. Wszystko ma na celu zwiększyć czytelność tekstu oraz sprawić aby był bardziej „naturalny”.
Jednak oprócz stosowania uaktualnionych zasad, są również elementy o których autor musi pamiętać. Jest to przede wszystkim dobór słów kluczowych, dzięki którym określa pod jakie frazy pisać tekst. Dodatkowo writer podczas tworzenia treści musi stale pilnować spójności tekstu. Niezwykle ważne jest dodanie nagłówków (H1, H2) waloryzujące słowa kluczowe.

Korzyści z pracy GoogleWritera

Pomimo tego, że trzeba włożyć wiele trudu , aby znaleźć się na topowych miejscach w wynikach wyszukiwania to na prawdę warto. Firmy, które mają wysoką pozycję zyskały:
– potencjalnych klientów,
– stabilny ruch organiczny,
– więcej zapytań ofertowych.
Dzięki działaniom GoogleWritera wiele stron opiera się tylko na ruchu organicznym. Oznacza to, że w przypadku wielu stron z ograniczonym budżetem jest to duże ułatwienie – wystarczy zatrudnić jedną osobę, a nie całą grupę zajmującą się reklamami, akcjami promocyjnymi itd. Dodatkowo dla wsiększości firm jest to duża oszczędność na działaniach reklamowych. Dzięki GoogleWriterom wyszukiwarka stała się bronią w marketingu, co zostało wspomniane wcześniej.

Zadania GoogleWritera
fot. Pexels.com

Koszty związane z zatrudnieniem GoogleWritera

Uśredniona cena za 1000 zzs wynosi ok. 15-30 zł za treść w języku polskim. Jednak ostateczna cena jest uzależniona od wielu czynników, np. doświadczenie oraz branża copywritera, jakość tekstu, czas przeznaczony na zlecenie. Dlatego nie można jednoznacznie określić ile kosztuje praca konkretnego copywritera specjalizującego się w wyszukiwarce Google.

Podsumowanie

Jak widać googlewriting może znacznie przyczynić się do osiągnięcia celu, jednak na pewno nie jest to jedyny czynnik wpływający na sukces. Firma powinna zadbać o pozostałe apekty dobrego prowadzenia biznesu. Finalny efekt jest zależny chociażby od obecnej sytuacji rynkowej, działań konkurencji.
Warto zwrócić uwagę, że content marketing stale się rozrasta. Oznacza to, że sięgnięcie po specjalistyczne teksty jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Warto się nimi zainteresować już teraz i wyprzedzić konkurencję – zawsze można być krok przed nimi, ale trzeba być czujnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here