Zastanawiasz się jakie są najwyższe zarobki jakie można uzyskać na polskim rynku pracy? A może chcesz właśbie wybrać taką ścieżkę kariery, aby móc osiągać wysokie kwoty co miesiąc? Oczywiście tajemnicą nie są widełki kwot, jednak to ile można konkretnie zarobić to jest zależne od kilku czynników – firma, doświadczenie, umiejętności. To tylko niektóre z wielu. Więc kim być by zarobić?

Programista JAVA
fot. Pexels.com

Lista najlepiej opłacanych zawodów w Polsce

Architekt systemów IT – 11 740 PLN do 18 340 PLN
Jak widać wynagrodzenie jest bardzo atrakcyjne, jednak samo stanowisko jest bardzo wymagające – wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Architektami systemów IT mogą zostać wyłącznie najlepsi programiści – oprócz wiedzy i doświadczenia muszą umieć stworzyć projekt odpowiednio do możliwości i zdolności swojego zespołu.

Programista JAVA – 7 420 PLN do 11 290 PLN
Kluczowym zajęciem programisty jest pisanie kodu w programie JAVA i uzupełnianie dokumentacji technicznej. Dzięki bardzo dużemu zapotrzebowaniu na właśnie programistów JAVA, mają oni bardzo korzystne warunki zatrudnienia.

IT project manager – 8 270 PLN do 15 540 PLN
IT project manager ma za zadanie zarządzanie podległym mu zespołem programistów – wyznaczanie im zadań, kontrola prowadzonych prac itd. Dodatkowo to na nim ciąży obowiązek zdawania raportów szefostwu z prac zespołu.

Kontroler finansowy – 6 530 PLN do 10 270 PLN
Kontroler finansowy nadzoruje większość operacji finansowych w przedsiębiorstwie, sprawdza zasadność pewnych wydatków i sprawdza poprawność dokumentów finansowych. Tworzy analizy i raporty dla zarządu. W razie nieprawidłowości rachunkowych odpowiedzialność spada na niego, dlatego jest odpowiedzialne stanowisko.

Key account manager – 7 110 PLN do 13 580 PLN
Jest to tzw. opiekun kluczowego klienta. Odpowiada za realizację planów sprzedażowych, a także nadzoruje współpracę z największymi klientami firmy. Czyli prościej mówiąc jest to prywatna obsługa klientów z których pochodzi największy udział w firmie.

Specjalista ds. bezpieczeństwa IT – 6 100 PLN do 11 010 PLN
Jest to jedna z ważniejszych pozycji w firmach – specjaliści ds. bezpieczeństwa IT zajmują się ochroną sieci przed atakami hakerskimi, awariami, wyciekiem danych. Praca ta jest szczególnie ważna w firmach o bardzo rozbudowanych serwerach – przykładem może być Facebook.

Analityk finansowy – 5 620 PLN do 8 280 PLN
Analitycy finansowi odpowiadają za monitorowanie przychodów, kosztów, ich zadaniem jest również analiza oraz raportowanie spraw finansowych firmy.

HR business partner – 7 090 PLN do 11 560 PLN
Stanowisko wyższego szczebla, osoba pracująca na tym stanowisku wspiera projekty dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi a także zajmuje się rekrutacją.

Radca prawny – 5840 PLN do 11 680 PLN
Główne zadania radcy prawnego to obsługa prawna przedsiębiorstw, analiza dokumentów i pomoc w sporach handlowych. Wiadomo – w razie czego wyśle odpowiednie pisma itd.

Inżynier ds. jakości – 5 140 PLN do 7 530 PLN
Stanowisko to obejmuje zadania takie jak wdrażanie systemów i norm np. ISO, kontrola procesów, rozstrzyganie problemów u dostawców lub producentów.

Najlepiej opłacane zawody
fot. Pexels.com

Jak widać prawie całą listę przejęły zawody powiązane z informatyką i programowaniem – i jasne, oczywiście są to jedne z najlepiej opłacanych zawodów, ale też jedne z tych które wymagają dużo kombinowania.. Jednak warto zaznaczyć, że podane widełki zarobkowe są tylko orientacyjne i wpływa na nie wiele czynników, m.in. doświadczenie oraz zakres obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here