Obecny rynek content marketingu wygląda tak jak wygląda, ponieważ cały czas branża contentu się rozwija, klienci również mają większą wiedzę na ten temat oraz większe wymagania. Z tego względu jest to jedna z bardziej dynamicznie rozwijających się branż.
Jednak chcąc rozwinąć content na stronie, trzeba go w ogóle posiadać. Wszystko powinno być przemyślane oraz zaplanowane. 

Plan content marketingu
fot. Pexels.com

Przypomnienie czym jest content

Contentem jest nazywana wszelka treść, publikowana na stronie internetowej, blogu czy mediach społecznościowych. Ma on ogromny wpływ na budowę wizerunku firmy, pozycjonowanie SEO i konwersję. Aby zaistnieć w internecie, potrzebujesz solidnego opisu na stronie, spójnej oferty przygotowanej z wykorzystaniem języka korzyści i garści informacji, które poszerzą wiedzę klienta i pomogą mu podjąć decyzję.

Poniższe pytania są w stanie pomóc przy tworzeniu contentu

Kim są klienci?
Treści publikowane na stronie internetowej należy tworzyć z myślą o odbiorcach. Jakich informacji nasi klienci? Co ich interesuje? Jakie mają problemy, wątpliwości, potrzeby i oczekiwania?

Jakie teksty znajdują się na szczycie wyszukiwania interesujących słów kluczowych?
Poszukując pomysłów na prowadzenie działań content marketingowych, koniecznie musimy przyjrzeć się wynikom wyszukiwania. Wpisując do Google kluczowe dla nas frazy, sprawdzimy, jak do tematu podchodzą inne serwisy i strony internetowe.

Jakie działania prowadzi konkurencja?

O czym chciałbym opowiedzieć i czym chciałbym się pochwalić swoim klientom?
Na koniec należy przemyśleć, czym chcielibyśmy się podzielić z naszymi klientami – sukcesami, kompetencjami, kursami, porażkami, nowym parkiem maszynowym, wdrożeniem innowacyjnych technologii?

Rodzaje contentu

Content, z racji, że są to treści widoczne na stronie, ma bardzo duży potencjał marketingowy. Oczywiście tylko jeśli jest dobrze wykonane, najlepiej przez specjalistę. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów tekstów:

  • Opisy produktów
    Ich głównym zadaniem jest zachęcenie do zakupu. Ważne aby pojawiły się w miarę szybko po pojawieniu się produktu na stronie, ponieważ wpływa to na atrakcyjność oferty. Jeśli tekst będzie stworzony zgodnie z zasadami SEO, spowoduje to na pozycjonowanie oferty w wyszukiwarce.
    Mając ograniczony budżet, warto się skupić na priorytetowych produktach do sprzedaży, o największym potencjale sprzedażowym.
  • Opisy kategorii
    Powinny być wprowadzane w późniejszej działalności strony. Pomimo, że napędzają ruch na stronie dzięki słowom kluczowym, nie mają wpływu na decyzje o zakupie. Mają dużą konkurencję i należy przemyśleć wprowadzenie ich. Dlatego, jeśli wiemy, że wizualnie oraz ofertowo strona jest atrakcyjna, można pomyśleć o wprowadzeniu tej formy treści.
  • Treści na strony internetowe
    Jest to podstawowa forma ale równie ważna. Prezentuje całość, czyli za razem ofertę oraz firmę. Jest to wizytówka firmy, z którą klient styka się w pierwszej kolejności. Może wpływać na dalsze działania na naszej stronie, ale głównym zadaniem jest generacja ruchu z wyszukiwarek. Dla zwiększenia ruchu można połączyć SEO i UX tzn. krótkie informacje o nawigacji po witrynie, formularz rejestracyjny.
  • Wpisy blogowe
    To jest najprostsza forma treści, którą można stosować od początku istnienia strony internetowej. Tutaj oprócz SEO, ruch napędza częstotliwość publikacji oraz profesjonalne informacje przekazane w przystępnym języku. Nie jest to obowiązkowa część, którą trzeba uwzględnić.
    W przypadku wpisów blogowych jedynym ograniczeniem jest budżet. Budżet uzależnia częstotliwość publikacji, co wpływa na zyskiwanie w oczach klientów tudzież czytelników.
Rozwój contentu
fot. Pexels.com

Podsumowanie

Podsumowując, content na stronie można rozkręcić na różne sposoby. Wszystko, co nam odpowiada i pasuje do strony, będzie odpowiednie. W większości jedynym ograniczeniem jest budżet, który możemy przeznaczyć. Jednak do pewnych form warto, aby strona była już na wyższym stopniu rozwoju. Należy śledzić wszelkie nowości w branży content marketingu, ponieważ jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża. Jeśli mowa o śledzeniu, należy wspomnieć również o obserwowaniu jakie nowe chwyty zastosowała konkurencja i nie dać się wyminąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here