Jeśli po poprzednim wpisie nadal nie wierzysz, że możesz wykonywać swoją pracę z domu lub dowolnego miejca to musisz przeczytać jakie zawody możesz bez problemu wykonywać zdalnie. Bez wstawania 2 godziny szybciej, bez dojazdów i innych porannych problemów. Może akurat znajdzie się twój zawód? Albo zechcesz zmienić coś w swoim życiu.

Praca zdalna
fot. Pexels.com

Lista uniwersalnych zawodów

Kilka lat temu praca kojarzyła się z konkretnym miejscem pracy, wiadomo należało najpierw odbyć podróż z punktu A (domu) do punktu B (pracy). Jednak z biegiem czasu zmieniło się to – nawet w zawodach, które wydają się typowo biurowe.
Oto zawodów, które możesz wykonywać zdalnie:

Social Media Specjalist

Może i jest to stanowisko pracy, którego nikt by się nie spodziewał – a jednak rozwój e-marketingu zaczął tego wymagać. Jest to praca dla każdego, dla kogo social media nie mają sekretów. Z racji, że teraz praktycznie każda firma posiada profile na portalach społecznościowych, nie każdy przedsiębiorca zna się na wszystkim to właśnie rozwiązaniem jest zatrudnienie/współpraca z Social Media Menagerem. Ogólnie mówiąc ogarnia on wszelkiego rodzaju wykresy, posty, grafiki itd. Dobry kandydat na to stanowisko powinien być bardzo kreatywny oraz powinien umieć ciekawie pisać, przydatna jest też znajomość tworzenia grafik.

Copywriter

Zawód opisywany już w jednym z wcześniejszych wpisów. Odpowiedni dla kogoś kto czuje się mocny w pisaniu, a jego wyobraźnia nie ma granic. Copywriter to osoba, która pisze teksty wszelkiego rodzaju. Zaczynając od pisania tekstów na blogi, opisywaniem produktów, przygotowaniem zaleczonych tekstów SEO, marketingiem szeptanym w Internecie, przygotowanie tekstów na strony internetowe, aż po pisanie treści maila, czy też pisaniem artykułów sponsorowanych.

Wirtualna asystentka

Jest to opcja dla osób, które są bardzo dobrze zorganizowane i posiadają wiele umiejętności. Zadaniem wirtualnej asystentki jest nie tylko wyszukiwanie informacji, ale też tworzenie prezentacji, bazy danych i raportów, odpowiadanie na maile, ustalanie terminów wizyt i spotkań. Dodatkowo może ona też prowadzić profile w social mediach, organizować podróże i spotkania. Wirtualna asystentka wykonuje te zadania, na które przedsiębiorcy nie mają czasu.

Grafik komputerowy

Również jest to jeden z zawodów wspomnianych wcześniej. Graficy zajmują się kreacją wizualną przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych. Jest to bardzo artystyczna praca, gdyż wymaga zdolności estetyki i taktu. Artysta musi wykazać się wysoką kreatywnością przy każdym projekcie, gdyż dobra grafika powinna zwracać uwagę przechodnia albo użytkownika. Grafik tworzy nie tylko grafiki na social media, ale również projektuje banery, ulotki, wizytówki, notatniki, czy nawet książki.

Zalety pracy zdalnej
fot. Pexels.com

Programista

Jest to naprawdę uniwersalny zawód jednak wymaga dużo nauki i umysłu informatyczego. Programista to osoba zajmująca się tworzeniem i rozwojem oprogramowania. Zadaniem programisty jest opracowanie i wdrożenie do użytku programów komputerowych, stron, aplikacji. Konieczna jest znajomość podstaw administracji systemami Windows i Unix, a także trzeba znać języki programowania, a także trzeba znać zagadnienia sieciowe i protokół TCP/IP.

Księgowy

Jest to zawód, który do niedawna wykonywało się tylko i wyłącznie w biurze. Teraz nie trzeba pracować w biurze rachunkowym, aby być księgowym. Wystarczy (oprócz spełnienia prawnych obowiązków) siedzieć w domu. Tak, dziś księgowy pełni raczej funkcję pomocy przedsiębiorcy na telefon. Dokumenty już najczęściej są wysyłane drogą mailową, więc tutaj też nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracować zdalnie. Dobry księgowy nie tylko doskonale się zorganizuje, ale również zawsze będzie dbał o swoich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here