O pożyczaniu pieniędzy napisano już wiele poradników. Każdy radzi, aby brać pożyczkę z banku. Niestety czasami jest to niemożliwe. Zadłużenie jest tak duże, że żaden bank nie chce podejmować się zawarcia umowy z pożyczkodawcą. Są jednak sposoby na to, by zdobyć potrzebną sumę w dość krótkim czasie.

Wyjściem z sytuacji może być pożyczka prywatna pod weksel. Oczywiście jest to ostateczne rozwiązanie, lecz czasami potrafi uratować skórę i dać trochę niezbędnego czasu na zdobycie gotówki potrzebnej do uregulowania długów. Zresztą wiemy, że zarabianie złotówek jest dla jednych proste, a innym przysparza to sporo kłopotów. Zresztą życie bywa nieprzewidywalne i czasami po latach sukcesu nadchodzą cięższe chwile, które mogą być za trudne. Właśnie wtedy konieczne jest szukanie pomocy u osób, które oferują pożyczki na procent i nie są związane z instytucjami finansowymi. Oczywiście tu również ogólną zasadą jest pożyczanie i spłacanie kasy, więc wiele się nie zmienia w tym zakresie.

Dlaczego ludzie doprowadzają do takich sytuacji? Najczęściej nie ze swojej winy. Po prostu szczęście im nie sprzyja. Niektórzy wychodzą z założenia, że konsumpcyjny styl życia jest wart poświęceń i wydają więcej niż mogą. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach można kupić wszystko co jest potrzebne, a jednocześnie wszystko co jest zbędne, lecz prestiżowe. Dla niektórych osób sukces jest związany z prowadzeniem życia na wysokim standardzie.

Egzystencja na pokaz obejmuje coraz większe rzesze młodych ludzi, którzy czują się zainspirowani wirtualnym światem i tym co pokazują w nim gwiazdy. Kilkukrotne wakacje w egzotycznych kurortach, wyjazd na ferie w Alpy lub samochód za dwieście tysięcy złotych nie są najlepszym pomysłem nawet dla osoby, która zarabia na czysto kilka tysięcy złotych miesięcznie. Niestety liderkami w wydawaniu pieniędzy są kobiety. Najczęściej zbyt dużo zostawiają w luksusowych sklepach z torebkami i butami oraz w drogeriach kosmetycznych.

Prezenty fundowane sobie są miłym urozmaiceniem życia, jednak powinny być kupowane z głową, aby w przeszłości nikt nie miał problemu z koniecznością zaciągnięcia kredytu konsumpcyjnego. Niestety ostatnie badania socjologiczne nie przedstawiają Polaków w najlepszym świetle. Przestajemy oszczędzać i wydajemy całą pensję na różne dobra luksusowe, które tak naprawdę nie są nam do niczego potrzebne. Istnieją także przypadki brania kredytów na inwestycje. Dzięki nim o wiele prościej można rozwinąć swój biznes i wprowadzić firmę na nowe, być może lepsze tory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here