Zakładając swoją firmę, trzeba zmierzyć się z wieloma trudnościami i dokonać wyborów, które wpłyną pozytywnie na rozwój raczkującego biznesu. Oprócz kwestii związanych z miejscem składowania towaru należałoby się przede wszystkim skupić na sprzedaży i marketingu. Tutaj dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajem magazynu, który będzie kompleksowo obsługiwany przez zatrudniony tam personel. Outsourcing usług logistycznych dla biznesu to nowoczesne rozwiązanie, które pomaga usprawnić działanie sklepu internetowego. Początkujący przedsiębiorcy czy też prężnie rozwijające się firmy decydują się na tego typu usługi, przede wszystkim ze względu na oszczędności.

Kompleksowa obsługa logistyczna obejmuje wszystkie procesy związane z magazynowaniem, pakowaniem i wysyłaniem. Ponadto takie świadczenia obejmują także obsługę zwrotów i dodatkowe inne czynności towarzyszące tej procedurze. Przerzucenie obowiązków związanych z logistyką, to wygodna forma prowadzenia biznesu. W zależności od potrzeb magazynowych można także skorzystać z najmu bez obsługi procesów logistycznych. Jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowego punktu przeładunkowego w łańcuchu dostaw lub miejsca innego przeznaczenia. Jedną z takich korzyści jest zasięg dla wszystkich kurierów z kraju i za granicy. Jest to bardzo ważna kwestia, jeśli firmie zależy na szybkiej dostawie produktu do klienta. Koszty wynajmu magazynu zależą przede wszystkim od jego powierzchni użytkowej.

Lokalizacja magazynu

Drugą kwestią jest lokalizacja, w której znajduje się magazyn logistyczny. Im bliżej centrum dużych aglomeracji, tym stawka jest wyższa. Dodatkowe wydatki obejmują także koszty związane z mediami oraz zakupem i eksploatacją urządzeń. Każda branża ma inne właściwości i wymagania co do wynajmowanej powierzchni. Na wydajność i efektywność procesów logistycznych wpływa wiele czynników. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować pojemność magazynu do wymiarów i wielkości sprzedawanych produktów. Na to, jak duży powinien być magazyn na wynajem, ma duży wpływ rotacja materiałów czy zróżnicowany asortyment. Należy także określić stopień automatyzacji oraz przepływ materiałów w całym procesie. Indywidualna analiza potrzeb to klucz do wyboru właściwego magazynu. Możliwości i rozwiązania, jakie oferuje logistyka magazynowa, są bardzo zróżnicowane.

Pierwszym krokiem jest określenie potrzeb i możliwości finansowych. Outsourcing usług logistycznych będzie świetnie się sprawdzał w obsłudze tradycyjnej sprzedaży, jak i e-commerce. Dzięki takiej współpracy nie trzeba szukać powierzchni magazynowej i pracowników, których trzeba zatrudnić i przeszkolić. Niektórzy przedsiębiorcy posiadający dobrze funkcjonujący park logistyczny, potrzebują jedynie magazynu miejskiego do usprawnienia procesów w łańcuchu dostaw. Zaletą takiego rozwiązania jest zapewnienie szybkiego i łatwego dojazdu do miejsca odbioru towaru albo załadunku.

Magazyn wynajem

Magazyny na wynajem oprócz składowania i przechowywania towarów posiadają także wiele innych właściwości. Do elementów gwarantujących ciągłość łańcucha dostaw bez wątpienia trzeba zaliczyć lokalizację obiektu. Położenie w pobliżu głównych dróg ekspresowych, to jeden z największych atutów wpływających na atrakcyjność usytuowania magazynu. Szukając odpowiedniego obiektu, trzeba też zwrócić uwagę na przejrzysty cennik usług. Opłaty związane z usługami dodatkowymi mogą przysporzyć niepotrzebnych wydatków. Transparentność rozliczeń to istotny czynnik, który powinien wpływać na wybór powierzchni magazynowej. Duża elastyczność związana z procesami logistycznymi to z pewnością kolejna cecha jaką powinien się wyróżniać magazyn pod wynajem. Możliwość przechowywania już od jednej palety, to duży plus dla drobnych przedsiębiorców. Niezależnie od tego, jaką funkcję ma pełnić przyszły magazyn to trzeba pamiętać o tym, jak ten wybór wpłynie na zwiększenie poziomu zaspokojenia potrzeb klienta. Końcowa satysfakcja i zadowolenie odbiorcy ma kluczowy wpływ na rozwój każdej firmy. Warto o tym pamiętać podejmując decyzję o współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here