Dlaczego warto sprzedawać niepotrzebne nam już rzeczy?

0
887

Rozbuchany konsumpcjonizm to bolączka naszych czasów. Robienie zakupów niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój gospodarki, jednak nie jest już taki fajny jeśli chodzi o środowisko oraz psychikę człowieka. Na szczęście coraz bardziej popularnym trendem jest sprzedaż i zakup produktów na rynku wtórnym. Chodzi tutaj zarówno o odzież, AGD, wyposażenie domu, zabawki, jak i wszelkiego rodzaju urządzenia.

Porządkowanie domowej przestrzeni

Tak zwane gruntowne porządki to bardzo pożyteczny zwyczaj. Mamy wtedy okazję nie tylko na wymycie okien i pozbycie się kurzu z różnych zakamarków, ale jednocześnie ograniczenie rzeczy, których nie używamy. Dobrym przykładem może być odzież. Szafy niektórych osób wręcz uginają się od nienoszonych sukienek, żakietów lub kurtek. Ich zakup często był wynikiem chwili. Powodem ich nieużywania może być także zbyt mały lub zbyt duży rozmiar. Warto zrobić kilka zdjęć każdej rzeczy i wystawić na lokalnym lub ogólnokrajowym portalu ogłoszeniowym. Zapewne znajdzie się ktoś, kto akurat takich ciuchów szuka.

Szczególnie rodzice małych dzieci doceniają możliwość sprzedaży niemowlęcych ubrań i akcesoriów. Za zarobione pieniądze mogą bowiem zaopatrzyć dziecko w produkty, które w danym momencie są mu potrzebne. To fajny sposób na uzbieranie kwoty na zakup rowerka lub trampoliny, które to z kolei w późniejszym okresie można sprzedaż dalej.

Kupujący chętnie zaglądają na portale ogłoszeniowe, dlatego, że mogą tam znaleźć artykuły, które aktualnie już nie występują na rynku rzeczy nowych. Zachęca ich także cena przedmiotu. Za pełnowartościowy produkt płacą bowiem zdecydowanie mniej. Utrudnieniem nie są już nawet koszty wysyłki. Świetnie funkcjonująca w naszym kraju sieć kurierów i paczkomatów pozwala na szybkie i tanie dostarczenie zakupów z jednego krańca Polski na drugi.

Działanie proekologiczne i prozdrowotne

Obrót towarami na rynku rzeczy używanych to jedno z ważniejszych sposobów troski o środowisko naturalne. Jeśli sprawną rzecz komuś sprzedamy lub oddamy, to nie trafi ona na śmietnik. Obdarowana osoba nie zakupi nowej rzeczy, która również po pewnym czasie znalazłaby się wśród odpadów. Takie niby nic nieznaczące działania są odczuwalne w skali globalnej.

Kolejnym argumentem za używaniem, chociażby odzieży używanej jest kwestia zdrowotna. Większość współcześnie produkowanych tkanin poddawana jest procesom intensywnego farbowania. Mimo że producenci deklarują brak wpływu barwników na życie i zdrowie człowieka, to jednak istnieje wiele teorii negujących takie obwieszczenia. Odzież z drugiej ręki została już zazwyczaj wielokrotnie wyprana, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że wypłukano z niej ewentualne negatywne substancje.

Wysyłanie sprzedanych przedmiotów do odbiorcy w innej części kraju

Jak już wcześniej wspomniano, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprzedawać rzeczy kupującym z całego kraju. Godne polecenia jest zamawianie kuriera za pośrednictwem Kurierovo.pl. Ten sprawdzony portal proponuje bowiem usługi różnych przewoźników, w tym: DHL, Fedex, UPS, DPD, Geis, Raben, Inpost, a także Paczka w Ruchu, Stacja z Paczką Orlen.

Aby zamówić kuriera, wystarczy uzupełnić krótki formularz, w którym należy podać między innymi rodzaj, wymiary i kształt przesyłki. Nie musimy sprawdzać każdorazowo oferty każdej firmy kurierskiej. Wyszukiwarka przedstawi nam wszystkie propozycje wysyłki dla danej paczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here