Dla wielu osób kredyt hipoteczny jest jedyną szansą na to, aby zrealizować swoje marzenia o budowie domu lub zakupie mieszkania. W większości przypadków jest to zobowiązanie wieloletnie, które może trwać nawet 20-30 lat. Nie da się ukryć, że jest to duże obciążenie finansowe, którego większość z kredytobiorców wolałaby jednak uniknąć.

Jeśli jednak jesteś już posiadaczem kredytu hipotecznego i okazało się, że obecnie rynek finansowy ma Ci do zaoferowania o wiele lepsze oferty niż jeszcze kilka lat temu, to możesz z nich skorzystać. Masz możliwość skorzystania z atrakcyjniejszych warunków kredytowania, a to wszystko dzięki kredytowi refinansowanemu https://habza.com.pl/kredyt-refinansowy/ Zobacz, na czym on polega i co jeszcze warto o nim wiedzieć.

Czym jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy polega na przeniesieniu obecnego zobowiązania (kredytu hipotecznego) do innego banku. Jest to zobowiązanie, które jest dedykowane osobom, które natrafiły na atrakcyjniejszą ofertę kredytową i chcą zmienić swoje obecne warunki spłaty kredytu. Polega to na tym, że swój obecny kredyt przenosisz do innego banku, który oferuje atrakcyjniejszą ofertę, a on zajmuje się spłatą Twojego kredytu hipotecznego. Zadłużenie w starym banku zostaje w tym momencie całkowicie zamknięte, a Ty zyskujesz nowego wierzyciela i niższą miesięczną ratę.

Przeniesienie kredytu do innego banku oprócz zmniejszenia comiesięcznej raty pozwala także na rezygnację z dodatkowych produktów, które do tej pory opłacałeś np. ubezpieczenia. W ten sposób możesz zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc śledzić aktualne oferty z różnych banków, aby skorzystać z okazji na odciążenie domowego budżetu i zmianę warunków kredytowania na lepsze.

W jakim momencie warto skorzystać z kredytu refinansowego?

Kredyt refinansowany będzie opłacalny pod warunkiem, że zdecydujesz się na niego w odpowiednim momencie. Jest to atrakcyjna oferta szczególnie dla osób, które niegdyś zdecydowały się zaciągnąć kredyt hipoteczny z wysoką marżą. Możesz się zdecydować na taki krok również wtedy, gdy chcesz wcześniej spłacić zobowiązanie, a Twój obecny kredytodawca żąda za to wysokiej prowizji. Mimo że przeniesienie kredytu do innego banku wiąże się z dodatkowymi opłatami np. kosztami zmiany wpisu w księdze wieczystej i ustanowienia nowej hipoteki oraz prowizjami, to niekiedy i tak jest to korzystniejsze rozwiązanie niż spłata kredytu na obecnych warunkach.

Jeśli od dłuższego czasu myślisz o kredycie refinansowym, ale nie wiesz, czy jest to dla Ciebie opłacalna decyzja, to skontaktuj się z doradcą finansowym https://habza.com.pl/ Znajdzie on dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę kredytu refinansowego i pomoże Ci w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przeniesieniem zobowiązania do innego banku. Doświadczony doradca zapewni Ci wsparcie, podczas ubiegania się o nowy kredyt i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania, które są związane z finansami.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt refinansowy?

Refinansowanie kredytu jest procesem złożonym, podczas którego należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze należy dokładnie sprawdzić dostępne oferty banków i wybrać tę, która rzeczywiście może Ci pomóc obniżyć koszty kredytowania. Zwróć uwagę na: prowizję, wymagane opłaty sądowe, opłaty związane z zabezpieczeniem nowego kredytu, oprocentowanie i marżę. Jeśli mimo dodatkowych opłat nowy kredyt i tak jest korzystniejszy od starego, to warto zdecydować się na przeniesienie kredytu do innego banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here