Kredyt konsolidacyjny powoli staje się wśród Polaków niemal tak dobrze znany, jak kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny. Wciąż są jednak osoby, które co prawda o nim słyszały, ale nie wiedzą dokładnie, jak działa. Warto to zmienić, ponieważ nie bez powodu popularność tego typu zobowiązań rośnie.

Spłacanie wielu kredytów jednocześnie nie jest niczym niespotykanym. Same w sobie nie jest też niczym złym. Jest jednak wiele sytuacji, w których może się okazać, że raty, które dotychczas nie stanowiły problemu, są mimo wszystko za wysokie. Właśnie w takich przypadkach kredyt konsolidacyjny może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Jednak po kolei – do czego właściwie ten typ kredytu służy i jak działa? Co warto o nim wiedzieć? Wszystkie najważniejsze kwestie zostały wyjaśnione poniżej. Zapraszamy!

W jakim celu zaciąga się kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny działa w stosunkowo prosty sposób. Kredytobiorca wskazuje nowemu wierzycielowi swoje aktualne długi, a następnie po podpisaniu umowy są one całkowicie przez niego spłacane. Zamiast nich powstaje jeden kredyt, korzystniejszy i o racie niższej niż suma rat połączonych zobowiązań.

To, jakie dokładnie kredyty i pożyczki można będzie połączyć w ramach konsolidacji, zależy od zasad panujących w danym banku. Najprościej jest połączyć kredyty gotówkowe, karty kredytowe czy kredyty odnawialne, ale skonsolidować można również inne rodzaje długów.

Tylko po co przeprowadza się taką operację? Powód jest prosty. Dzięki niej można nie tylko zmniejszyć ilość posiadanych zobowiązań, ale też ich comiesięczny koszt. Pozwala to na odciążenie domowego budżetu i odzyskanie wolności finansowej, a także uniknięcie problematycznych, stresujących opóźnień w spłacie długów.

Czy do kredytu konsolidacyjnego można dobrać dodatkową gotówkę?

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, co oznacza, że środków z niego nie można wydać w dowolny sposób. Kredytobiorca nie otrzymuje ich nawet bezpośrednio na swoje konto, a to bank przekazuje je do dotychczasowych wierzycieli, aby spłacić ustalone zobowiązania.

Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły. Mowa tutaj o dodatkowej gotówce, którą niektórzy kredytodawcy pozwalają dobrać do kredytu konsolidacyjnego. Te pieniądze trafiają prosto do dłużnika i można rozdysponować je zgodnie ze swoimi preferencjami, bez konieczności przedstawiania faktur czy rachunków.

Szczegółowe informacje o możliwych parametrach kredytu konsolidacyjnego można znaleźć tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/. Jeśli jednak kredytobiorca nie czuje takiej potrzeby, to oczywiście nie musi dobierać dodatkowej gotówki do kredytu.

Gdzie szukać najlepszego kredytu konsolidacyjnego?

Poszukiwania najlepszego kredytu konsolidacyjnego można prowadzić na wiele sposobów. Niektórzy decydują się na samodzielne przeglądanie stron różnych banków i porównywanie ich ofert, inni korzystają z dostępnych w Internecie porównywarek i rankingów.

Nie są to jednak najlepsze rozwiązania. Działając samodzielnie, można łatwo popełnić kosztowne pomyłki z powodu braku niezbędnej wiedzy. Znacznie pewniejszym wyjściem jest poproszenie o znalezienie korzystnej oferty dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse. Nie tylko wyszuka on dla klienta atrakcyjną ofertę, ale też zajmie się prowadzeniem negocjacji z bankiem w celu uzyskania jeszcze lepszych warunków finansowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here